Borsa Haberleri

Merck, Harpoon Therapeutics’i Satın Almaya Hazırlanıyor

January 8, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Merck, Harpoon Therapeutics’i Satın Almaya Hazırlanıyor

İlaç devi Merck (MRK), immüno-onkoloji şirketi Harpoon Therapeutics’i (HARP) 700 milyon dolara satın almak istiyor. 

Bloomberg’ün konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre şirket, San Fransisco’lu kanser ilacı üreticisi için hisse başına 23 dolar ödemeye hazır. Bu da Harpoon’un bir önceki seansta kapanış fiyatı olan 10,55 dolara göre 118%’lik bir prim anlamına geliyor. 

Kaynaklar, tarafların vazgeçmemesi durumunda anlaşmanın önümüzdeki günlerde açıklanacağını belirtiyor. 

Harpoon, kanser ve diğer hastalıklarla savaşmak için vücudun bağışıklık sisteminin gücünü açığa çıkaran yeni bir T hücresi bağlayıcı sınıfı üzerinde çalışıyor. Ekim ayının başlarında şirket, erken-orta aşama denemelerinde akciğer kanseri tedavisine ilişkin olumlu veriler bildirmişti. 

Merck, Harpoon Therapeutics’i Satın Almaya Hazırlanıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing