Borsa Haberleri

Merck, Amazon ve Accenture Ortaklığıyla Altyapısını AWS’e Taşıyacak

November 29, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Merck, Amazon ve Accenture Ortaklığıyla Altyapısını AWS’e Taşıyacak

Amazon’un (AMZN) bulut bilişim segmenti Amazon Web Services (AWS) yaptığı açıklamada, Merck’ün (MRK) bilişim altyapısının önemli bir bölümünü şirketin çok yıllı bulut geçişi kapsamında AWS’ye taşımasına yardımcı olmak için Accenture (ACN) ile birlikte çalıştığını duyurdu.

Bu girişimin bir parçası olarak Merck, makine öğrenimi ve veri ambarları gibi temel uygulamaları AWS’ye geçirmek için tercih ettiği bulut hizmetleri sağlayıcısı olarak Amazon Web Services’i ve profesyonel hizmetler ortağı olarak da Accenture’ı seçti.

Accenture ile işbirliği içinde çalışan Merck, terapötik keşfi hızlandırmak amacıyla yüksek performanslı bilgi işlem (HPC) yeteneklerini güçlendirmek için de AWS’yi tercih etti. 

Merck, Amazon ve Accenture Ortaklığıyla Altyapısını AWS’e Taşıyacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha