Borsa Haberleri

Mercedes-Benz Müşterileri, Tesla Şarj İstasyonlarını Kullanacak

July 7, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Mercedes-Benz Müşterileri, Tesla Şarj İstasyonlarını Kullanacak

Tesla’nın (TSLA) ABD’de bir standart haline gelmesi beklenen Supercharger şarj istasyonları, Ford Motor (F) ve General Motors (GM) araçlarının kullanıcılarının ardından artık Mercedes-Benz sahiplerine de sunulacak. 

Mercedes Benz tarafından yapılan açıklamada araç sahiplerinin 2024’ten itibaren Kuzey Amerika’daki 12 bin Tesla Supercharger’ını kullanabilecekleri belirtildi. Şirket, 2025’ten itibaren Tesla’nın Kuzey Amerika Şarj Standardı’nı tüm araçlarına entegre edecek. 

Ayrıca Mercedes Benz, Kuzey Amerika’da 2.500’den fazla yüksek güçlü şarj cihazı ile şarj ağını eş zamanlı olarak genişletmeyi planlıyor.

Mercedes-Benz Müşterileri, Tesla Şarj İstasyonlarını Kullanacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters