BIST Şirket Haberleri

MEGMT Hissesi Neden Tavan Oldu?

January 16, 2024 • 1 dakika okuma süresi
MEGMT Hissesi Neden Tavan Oldu?

Mega Metal (MEGMT), ABD’de faaliyetlerine ilişkin açıkladığı KAP duyurusunun ardından bugün borsada tavan seviyeden işlem görüyor.

Şirket dün kapanıştan sonra KAP’a yaptığı açıklamada ABD’deki faaliyetlerini artırmak adına 100% bağlı ortaklığı olacak şekilde 200 bin dolar sermayeli yeni bir şirket kurulmasına karar verdi.

Yapılan açıklamada söz konusu şirketin ABD pazarında Mega Metal’in, satış ve diğer faaliyetlerini artırmasının amaçlandığı ifade edildi.

İlk etapta Mega Metal’in ABD’deki satışlarını yapacağı ifade edilen şirketin, daha sonra ise üretim tesisleri kurup, organik büyüme bağlamında yeni yatırım fırsatlarını değerlendirmek üzere çalışmalar yapması planlanıyor.

MEGMT Hisseleri Borsada Tavan Yaptı

Söz konusu gelişmenin etkisiyle MEGMT hissesi güne tavan seviyeden başladı. MEGMT hissesi saat 10.50 itibarıyla 9,96% artışla 36,20 lira seviyesinden işlem görüyor.

MEGMT Hissesi Neden Tavan Oldu?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP