Borsa Haberleri

Medtronic Son Bir Yılın En Düşük Seviyesine Geriledi

November 29, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Medtronic Son Bir Yılın En Düşük Seviyesine Geriledi

Medtronic (MDT), kazanç açıklamasının etkisiyle geçen hafta başlayan düşüşü durduramayarak 52 haftanın en düşük seviyelerine geriledi. Tıbbi cihaz üreticisinin hisseleri 4% daha değer kaybetti.

MDT pazartesi seansını 2,99 dolar kayıpla 76,13 dolardan kapattı. Seans sırasında bir ara 52 haftanın en düşük seviyesi olan 75,84 dolara gerilediği görüldü.

Hisseler, şirketin aşağı çekilmiş bir beklenti içeren son kazanç raporunu yayımlamasının ardından geçtiğimiz salı günü 5% düşüş kaydetti. Olumsuz döviz kurlarından zarar gören şirketin ikinci çeyrek geliri geçen yıla göre 3% düşüş kaydetti.

Uzun vadeli olarak değerlendirildiğinde, MDT hisseleri geride bıraktığımız ay yaklaşık 13% geriledi. 2022 genelindeki düşüş oranı ise 28%.

Medtronic Son Bir Yılın En Düşük Seviyesine Geriledi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha