Borsa Haberleri

McDonald’s ve Krispy Kreme, ABD’de Güçlerini Birleştiriyor

McDonald’s ve Krispy Kreme, ABD’de Güçlerini Birleştiriyor
Google News Icon Takip Et

McDonald’s (MCD) ve Krispy Kreme’in (DNUT) ABD’deki ortaklığı, 2024’ün ikinci yarısında aşamalı bir yayılıma ile başlayacak. İki şirket, Krispy Kreme donutlarının McDonald’s lokasyonlarında 2026 yılı sonuna kadar ulusal çapta satışa sunulmasını bekliyor. 

İşbirliği açıklamasının ardından Krispy Kreme hisseleri 17% yükseldi. 

Krispy Kreme’in en popüler donutlarından üçü McDonald’s restoranlarına her gün taze olarak teslim edilecek. Seçenekler tek tek veya altılı kutularda kahvaltıda başlayıp gün boyunca stoklar tükendikçe sunulacak.

Bu ulusal genişleme, Lexington ve Louisville, Kentucky bölgelerindeki 160 McDonald’s restoranında yapılan ve tüketici heyecanının ve talebinin beklentileri aştığı başarılı bir testin ardından gerçekleşti.

McDonald’s ABD Pazarlama ve Müşteri Deneyimi Başkanı Tariq Hassan, “Yaklaşık 50 yıl önce kahvaltı ürünlerinin lansmanından bu yana, McDonald’s’ı hayranlarımızın sabah rutinlerinin vazgeçilmez bir parçası haline getiren yeni menü öğeleri, tatlar ve deneyimler sunmaya devam ettik.” dedi. 

McDonald’s, Krispy Kreme ortaklığını kahvaltı kategorisinde ve gün boyunca yeni iş fırsatlarını ortaya çıkarmak için bir şans olarak görüyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha