Borsa Haberleri

McDonald’s Satışları 1. Çeyrekte 12,6% Arttı

April 25, 2023 • 1 dakika okuma süresi
McDonald’s Satışları 1. Çeyrekte 12,6% Arttı

Birinci çeyrek bilançosunu açıklayan McDonald’s (MCD), yüksek menü fiyatları ve artan müşterileriyle Wall Street beklentilerini aştı. 

McDonald’s satışları birinci çeyrekte 8,54%’lük beklentinin üzerine çıkarak 12,6% yükseldi. Şirketin toplam kazancı yıllık bazda 4% artarak 5,9 milyar dolara ulaştı. Analistler, McDonald’s kazancının 1,4% düşüşle 5,5 milyar dolara gerilemesini bekliyordu. 

Şirketin net kazancı da 1,8 milyar dolar veya hisse başına 2,45 dolara yükseldi. Geçen yılın aynı döneminde McDonald’s net kazancı 1,1 milyar dolardı. 

McDonald’s Satışları 1. Çeyrekte 12,6% Arttı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Atom Finance