Borsa Haberleri

McDonald’s Hisseleri, Citigroup’un Fiyat Hedefini Değiştirmesiyle Birlikte Düşüş Yaşadı!

September 28, 2022 • 1 dakika okuma süresi
McDonald’s Hisseleri, Citigroup’un Fiyat Hedefini Değiştirmesiyle Birlikte Düşüş Yaşadı!

Citi, McDonald’s’ı (MCD) özellikle Avrupa faaliyetlerindeki risk nedeniyle 90 günlük bir negatif izleme listesine aldı.

Avrupa’daki döviz kuru ve makro zorluklar, 3. çeyrek hisse başına kâr (HBK) tahminleri üzerine kâbus gibi çöküyor. Analist Jon Tower ve ekibi, zincir restoran hisselerinde giderek daha az olumlu bir risk-kazanç profili gözlemliyor.

Ekip, McDonald’s’ın İşletme Değeri/FAVÖK değerlemesinin tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın olduğunu ve piyasanın, olumsuz tahmin revizyonlarını sindirmesi için hisselere çok da zaman tanımadığını söylüyor.

Özellikle 2. çeyrek sonuçlarından bu yana artmakta olan döviz kuru, direnç kaynağının 0,25 dolar/2,5%’ten fazla olması ve uluslararası piyasalar (IOM) ile aynı mağaza satışları (SSS) hızıyla birlikte yükselmeye devam ettiği görülüyor.

McDonald’s hisseleri, piyasa öncesi işlemlerde 0,23% artışla 244.33 dolara yükseldi.

McDonald's Hisseleri, Citigroup'un Fiyat Hedefini Değiştirmesiyle Birlikte Düşüş Yaşadı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı