Borsa Haberleri

McDonald’s Gelirleri, Fiyat Artışlarıyla 14% Yükseldi

October 30, 2023 • 1 dakika okuma süresi
McDonald’s Gelirleri, Fiyat Artışlarıyla 14% Yükseldi

McDonald’s (MCD) üçüncü çeyrekte yaptığı fiyat artışlarıyla, gelir ve kârında analist beklentilerini aşan rakamlar açıkladı. Şirket hissesi, güçlü bilançosuyla piyasa öncesi işlemlerde 2%’nin üzerinde yükseldi. 

Fast food devi üçüncü çeyrekte 2,32 milyar dolar veya hisse başına 3,17 dolar net kâr açıkladı. Geçen yılın aynı dönemde şirketin net kârı 1,98 milyar dolar veya hisse başına 2,68 dolardı. 

McDonald’s Gelirleri, Fiyat Artışlarıyla 14% Yükseldi

McDonald’s’ın 3,19 dolar seviyesindeki düzeltilmiş hisse başına kârı analistlerin 3 dolarlık beklentisinin üzerinde gelirken, 6,69 milyar dolar ile 6,58 milyar dolar konsensüsü aşan gelirleri de yıllık bazda 14% yükseldi. 

Zincir mağaza satışları, şirketin geçtiğimiz üç aylık dönemde yaptığı stratejik fiyat artışlarından destek bularak 8,1% yükseldi. McDonald’s geçen yılın aynı dönemine göre fiyat artışlarının miktarını açıklamasa da satışlarındaki büyümenin pazarlama kampanyaları ve teslimatlarla da desteklendiğini belirtti.  

McDonald’s Gelirleri, Fiyat Artışlarıyla 14% Yükseldi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: McDonald’s