Borsa Haberleri

McDonald’s Bilanço Beklentisi: ABD’deki Satış Gücü ve Avrupa’daki Dayanıklılığı

January 31, 2023 • 2 dakika okuma süresi
McDonald’s Bilanço Beklentisi: ABD’deki Satış Gücü ve Avrupa’daki Dayanıklılığı

McDonald’s (MCD), ABD restoran sektöründe hafif dalgalanmalar oluşturabilecek bilançosunu bugün açıklayacak.

Restoran devinin çeyrek için 5,75 milyar dolar gelir ve 2,46 dolar hisse başı kazanç açıklaması öngörülüyor. Çeyreklik 9%’a varan artış beklentileri olan, ABD aynı mağaza satışları temel ölçüt olacak. Son 7 raporunun 5’inde gelir tahminlerini aşan McDonald’s (MCD), son 7 raporun 6’sında ise hisse başı kazanç beklentilerini geride bıraktı.

Wall Street kuruluşlarından UBS, kâr tahminlerinin güçlü olacağından emin olduğu McDonald’s (MCD)’ın bilançosuna güveniyor. Kurum, gün geçtikçe zorlaşan makro ortamdaki defansif özellikleri göz önüne alındığında MCD hisselerinin iyi durumda olduğunu kaydetti. Zincir şirketin güçlü küresel satış ivmesinin, önemli rekabet avantajları sayesinde artmaya devam etmesi bekleniyor. Citi, ABD’deki eğilimlerin güçlü olması ve karşıdan esen ters döviz rüzgarlarının hafiflemesi nedeniyle MCD’den genel olarak olumlu bir güncelleme bekliyor.

Hisseyi “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” notuyla tavsiye eden Wells Fargo ise daha temkinli bir duruş sergilliyor. Analist Zachary Fadem ve ekibi, değerleme disiplini ve Avrupa piyasasındaki riskler nedeniyle hissenin kenarda durması gerektiğini düşünüyor. Önümüzdeki süreç için konsensüs tahminlerinde oldukça ılımlı revizyonlar bekleyen Bank of America, göreli değerlemenin tarihi bir zirvede olduğunu ve çoklu büyüme için çok fazla yer bırakmadığını kaydetti.

Genel olarak değerlendirdiğimizde,  McDonald’s (MCD) için 27 analistin “AL”, 10 analistin “TUT” ve 1 analistin “SAT” seviyesinde tavsiyesini görüyoruz.

Yapılacak konferans görüşmesinde ele alınacak başlıca konular şunlar: menü fiyatlandırmasına ilişkin görüşler, menüde yenilik bilgilendirmeleri ve sadakat programının etkisi. Avrupa’daki trafik eğilimleri ve ABD’deki personel seviyelerine ilişkin son gelişmeler de kilit gündem maddelerinden olacak.

McDonald’s Bilanço Beklentisi: ABD’deki Satış Gücü ve Avrupa’daki Dayanıklılığı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha