Borsa İstanbul

MAVI Hisseleri Neden 7,38% Yükseldi?

January 11, 2024 • 1 dakika okuma süresi
MAVI Hisseleri Neden 7,38% Yükseldi?

Mavi Giyim (MAVI), 100% bedelsiz sermaye artışının etkisiyle bugün borsaya yükselişle başladı. MAVI hisseleri bugün saat 12.40 itibarıyla 7,38% yükselişle 126,60 liradan işlem görüyor.

Mavi Giyim dün akşam saatlerinde KAP’a yaptığı açıklamada şirketin Yönetim Kurulu’nun 100% bedelsiz sermaye artışı kararı aldığını duyurdu.

MAVI Sermayesi Ne Kadar Olacak?

Alınan karar henüz SPK onayına sunulmadı.  SPK’nın başvuruyu onaylaması durumunda şirketin 198,6 milyon TL’lik mevcut sermayesi, tamamı geçmiş yıl karlarından karşılanmak üzere 397,2 milyon TL’ye yükseltilecek.

Kararın SPK tarafından onaylanması durumunda bölünme tarihi şirket tarafından KAP’a bildirilecek.

Bedelsiz sermaye artırımı hakkında bilgi edinmek için Midas Akademi‘de yer alan içeriğimize göz atabilirsiniz.

MAVI Hisseleri Neden 7,38% Yükseldi?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP