Borsa Haberleri

Mastercard ve Visa Beklentileri: Harcama Alışkanlığında Yavaşlama

January 26, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Mastercard ve Visa Beklentileri: Harcama Alışkanlığında Yavaşlama

2022 dördüncü çeyrek bilançosunu açıklayan Mastercard (MA) ve 2023 birinci çeyrek bilançosunu açıklayan Visa (V) perşembe günü tüm dikkatleri üzerine çekti.

● Her iki şirketin bilançoları tüketici harcamalarındaki yavaş büyümeden etkilenmiş olabilir. Evercore ISI analisti David Togut geçtiğimiz günlerde yayımlanan bir yazıda, Visa (V) ve Mastercard (MA) kredi kartlarını basan en büyük bankalar tarafından böyle bir yavaşlamanın zaten bildirildiğini vurguladı.

● Tüketici kredisi ve banka kartı hacmi, üçüncü çeyrekte gerçekleşen 11%’lik artışa kıyasla 2022 dördüncü çeyrekte yıllık bazda 7% yükseldi. Bank of America (BAC), kart hacminde önceki çeyrekte gerçekleşen 9%’luk büyümenin düşüş eğilimine girdiğini ve bir önceki yılın aynı dönemine göre dördüncü çeyrekte 5%’lik bir artış yaşandığına işaret etti.

Mastercard ve Visa Beklentileri: Harcama Alışkanlığında Yavaşlama

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha