Borsa Haberleri

Mastercard, Seyahatteki Patlamayla Gelirlerini Artırdı

July 27, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Mastercard, Seyahatteki Patlamayla Gelirlerini Artırdı

Mastercard (MA), beklentilerin üzerinde açıkladığı ikinci çeyrek bilançosuyla, uluslararası seyahatlerde devam eden patlama ve sağlam yurt içi harcamalardan elde edilen satış ve kârlarını artırmada rakipleri American Express (AXP) ve Visa’yı (V) takip etti.

Mastercard, haziran ayında sona eren üç aylık çeyrek dönemde seyreltilmiş hisse başına kârını, geçen yılın aynı dönemine göre 12,9% artırarak 2,89 dolara taşıdı ve 2,82 dolarlık Wall Street tahminlerini aştı.

Şirketin açıklamasına göre bu dönemde grup gelirleri 14,75% artışla 6,3 milyar dolara yükseldi. Analistler, grup saatışlarının 6,18 milyar dolar olacağını öngörüyordu. İkinci çeyrekte Mastercard, brüt dolar hacminin 12% arttığını, satın alma hacmininse 14% yükseldiğini belirtti.

CEO Michael Miebach, “Pozitif ivmemiz bu çeyrekte de devam etti. Başta seyahat olmak üzere, sağlam tüketici harcamaları ve hizmetlerde süregelen güçle desteklenen güçlü gelir ve kâr artışı sağladık. Sınır ötesi seyahat hacmi bu çeyrekte de güçlü bir büyüme göstererek pandemi öncesi seviyeleri 154% aştı.” ifadelerini kullandı. 

Mastercard hisseleri, açılış öncesinde 28% yükseldi.

Mastercard, Seyahatteki Patlamayla Gelirlerini Artırdı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Street