Borsa Haberleri

Mastercard Raporu: ABD Perakende Satışları 7,6% Yükseldi

December 27, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Mastercard Raporu: ABD Perakende Satışları 7,6% Yükseldi

Mastercard (MA)’ın pazartesi günü yayımladığı rapora göre, perakendecilerin büyük indirimler yaparak tüketicileri çekmesinin etkisiyle ABD perakende satışları bu tatil sezonunda yıl bazında 7,6% arttı.

● Yıl bazında 10,6% büyüyen, geçen yıl 20,9% ve 2020’de 20,6% olan tatil sezonu toplam perakende satışlarını 21,6% seviyelerine çıkaran e-ticaret itici güç olmaya devam etti.

● Mastercard (MA) kıdemli danışmanı Steve Sadove yaptığı açıklamada, “Bu tatil perakende sezonu geçmiş yıllara nazaran farklı görünüyordu. Perakendeciler büyük indirim yapsa da tüketiciler artan fiyatları ve pandemi döneminde mahrum kaldıkları etkinliklere ve bayram toplanmalarına yönelik iştahı karşılamak için tatil harcamalarını çeşitlendirdi.” ifadelerini kullandı.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Tatil perakende satışlarında gerçekleşen 7,6%’lık genel artış, Mastercard (MA)’ın eylül ayında öngördüğü 7,1% seviyesinin üzerine çıktı.

● Restoranlar, yüz yüze yemek segmentinde devam eden büyümenin de etkisiyle yıl bazında 15,1% artan satışlarla tatil sezonunda güçlü bir performans sergiledi.

● Meyer, “Artan ekonomik baskılara rağmen direnç gösteren tüketiciler ve perakendeciler sezonu iyi yönetti.” diye ekledi.

Mastercard Raporu: ABD Perakende Satışları 7,6% Yükseldi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha