Borsa Haberleri

Masaüstü Bilgisayar Sektöründeki Toparlanma, AMD’ye de Yaradı

May 16, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Masaüstü Bilgisayar Sektöründeki Toparlanma, AMD’ye de Yaradı

Bernstein’in, masaüstü bilgisayar sektörünün pandemi öncesi düzeylere göre “normalleştiği” açıklamasıyla AMD (AMD) ve Intel (INTC) açılışta yükseldi. 

AMD ve Intel için “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu koruyan Bernstein analisti Stacy Rasgon, masaüstü bilgisayar teslimatlarının ilk çeyrekte yıllık bazda 30% düştüğünü ancak pandemi dönemine göre bu düşüşün pek kötü olmadığını belirtiyor. 

Rasgon, “Mart ayında sona eren çeyrek dönemde yaklaşık 40 milyonluk masaüstü bilgisayar teslimatları, bir yıl önceki 60 milyona göre çok kötü gibi görünse de pandemi öncesi dönemi yakalamaya başladı.” diyor. 

Masaüstü Bilgisayar Sektöründeki Toparlanma, AMD’ye de Yaradı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha