Borsa Haberleri

Marvell’in Güçlü Bilançosu Yatırımcıları Memnun Etmedi

Ağustos 25, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Marvell’in Güçlü Bilançosu Yatırımcıları Memnun Etmedi

Marvell Technology (MRVL) dün açıkladığı bilançosunda Wall Street beklentilerinin biraz üzerinde bir mali öngörüde bulundu. Ancak hissenin bu yılki büyük rallisinden sonra yatırımcılar daha fazlasını beklediği için bu yeterli olmadı. 

Yarı iletken üreticisi Wall Street analistlerinin 0,32 dolarlık konsensüs tahminine kıyasla, temmuz çeyreğinde 0,33 dolarlık düzeltilmiş hisse başına kâr açıkladı. Şirketin geliri de 1,34 milyar dolarla analistlerin 1,33 milyar dolarlık beklentileriyle hemen hemen aynı doğrultudaydı.

Marvell’in Güçlü Bilançosu Yatırımcıları Memnun Etmedi

Yönetimin mali görünümü de aşağı yukarı tahminlere paraleldi. Marvell, gelirin 1,39 milyar dolar olacağı yönündeki konsensüs beklentilere kıyasla, mevcut çeyrek için ortalama 1,4 milyar dolar potansiyel bir gelir öngörüyor. 

CEO Matt Murphy, “Gelir artışının üçüncü çeyrekte hızlanacağını tahmin ediyoruz. Bu büyüme öncelikle yapay zekâ ve bulut altyapısından kaynaklanıyor.” dedi. 

Şirketin hisseleri, açıklamanın ardından kapanış sonrası işlemlerde 3,6% düşüşle 55,25 dolara geriledi. Bugün piyasa öncesinde de kayıplar devam etti ve MRVL 54,70 dolar seviyesine indi. 

Yine de analistler Marvell’den umudu kesmiyor. Hisseyi izleyen analistlerin 90%’ı MRVL’ye “AL” notu, 7%’si ise “TUT” notu vermiş. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC