Borsa Haberleri

Martı Amerikan Borsasında Halka Arz Olmaya Hazır

July 21, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Martı Amerikan Borsasında Halka Arz Olmaya Hazır

Geçtiğimiz mayıs ayında Amerika’nın New York borsasında halka arz olmaya hazırlandığını duyurduğumuz yerli mobilite şirketi Martı, halka arz olmaya bir adım daha yaklaştı.

Medyada yer alan haberlere göre, Martı’nın SPAC anlaşması ile birlikte New York borsasında halka arz gerçekleştireceği kesinleşti.

🔔 SPAC Nedir? Martı SPAC ile Amerikan Borsasında Nasıl Halka Arz Olacak?

SPAC anlaşması, halihazırda halka açık bir şirketin daha büyük bir şirket ile birleştiği şirketin halka arz olmasını sağlayan sisteme deniyor.

Peki; Martı, SPAC için New York borsasında işlem gören hangi şirket ile birleşecek? SPAC anlaşması için ABD merkezli Galata Acquisition (GLTA) ile anlaşan Martı’nın ilerleyen dönemlerde halka arzını gerçekleştirmesi bekleniyor.

💰 Martı Halka Arzdan Elde Ettiği Geliri Nerede Kullanacak?  

Martı, Galata Acquisition ile birleşerek New York borsasında halka açılacak. Peki, yerli mobilite şirketi halka arzdan elden ettiği geliri nerede kullanacak? 

Halka arz üzerinden elde edilecek olan gelirin şirketin elektrikli araç filosunun büyütülmesi ve operasyon bölgesinin genişletilmesi için kullanılması bekleniyor.

🛴 Martı, Scooter Dışında Diğer Mobil Araçları da Kullanıcılarla Buluşturacak

Martı Scooter Global pazardaki rakiplerin Türkiye’ye giriş yapmasına rağmen cirosunu artırmayı başaran Martı, scooter’ın dışında diğer mobil kullanıma uygun araçları da kullanıcılarla buluşturmayı planlıyor.

Şirketin Kurucusu ve CEO’su Öktem, konuyla ilgili şunları söyledi: “İnsanların hayatını kolaylaştıracak tüm araçlar için pilot çalışmalar yapıyoruz. Tüm iki ve dört tekerlekli araçları sırasıyla sahada deniyoruz. Trafikten insanları ne kadar kurtarır, çevreye zararı ne oranda azaltırsak o kadar mutlu oluyoruz.”

📁 Bu Haberi Hazırlarken Okuduğumuz Kaynaklar

Turkish Mobility App Marti’s New York IPO Announcement Imminent

Martı, SPAC yöntemi ile New York borsasında halka arz gerçekleştirecek

Martı Amerikan Borsasında Halka Arz Olmaya Hazır

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı