Borsa Haberleri

Mart Ayı Enflasyon Oranı Açıklandı

Nisan 3, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Mart Ayı Enflasyon Oranı Açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) mart ayı enflasyon oranının duyurdu. Mart ayında enflasyon aylık bazda 3,16% artış gösterirken, yıllık bazda ise 68,50%’ye yükseldi.

Enflasyon, bir önceki yılın aralık ayına göre 15,06% ve on iki aylık ortalamalara göre 57,50% olarak kaydedildi.

En Yüksek Artış Eğitimde Yaşandı

Bir önceki yılın aynı ayına göre en az artış gösteren ana grup 50,10% ile giyim ve ayakkabı oldu. Buna karşılık, bir önceki yılın aynı ayına göre artışın en yüksek olduğu ana grup ise 104,07% ile eğitim oldu.

Mart Ayı Enflasyon Oranı Açıklandı

Ana harcama grupları itibarıyla 2024 yılı Mart ayında bir önceki aya göre azalan ana grup -0,02% ile alkollü içecekler ve tütün oldu. Buna karşılık, 2024 yılı Mart ayında bir önceki aya göre artışın en yüksek olduğu ana grup ise 13,08% ile eğitim olarak kaydedildi.

Mart Ayı Enflasyon Oranı Açıklandı

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: TÜİK

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti