Borsa Haberleri

Mark Zuckerberg, 1.500 Dolarlık Meta VR Başlığını Tanıttı!

October 12, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Mark Zuckerberg, 1.500 Dolarlık Meta VR Başlığını Tanıttı!

● Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Meta Quest Pro adı verilen en yeni sanal gerçeklik başlığının salı günü gerçekleştirilen tanıtımında, başlığın 1500 dolara satılacağını ve gönderimlerin 25 Ekim tarihinde başlayacağını duyurdu.

● Yeni başlık, satış fiyatı 400 dolar olan Meta Quest 2 başlığından 1100 dolar daha yüksek bir fiyata satılacak ve cihazın daha gelişmiş görüntü sunmasına yardımcı olan Qualcomm ile geliştirilmiş mobil Snapdragon bilgisayar çipi gibi yeni teknolojiler sunacak.

● Bu yeni başlıkta sanal dünya ile fiziksel dünyayı bir araya getiren bazı karma gerçeklik işlevleri de olacak. Zuckerberg, bunun, insanların VR ve AR başlıklarla erişebileceği dijital dünyalar olan metaverse oluşturma açısından da önemli bir özellik olduğunu belirtti.

● Online etkinliğe katılan Microsoft CEO’su Satya Nadella, Meta ile ortaklıkları sürecinde Quest VR cihazlarını Microsoft iş birliğiyle geliştirilen bazı uygulamalarla donatmayı amaçladıklarını söyledi.

● Teams sohbet uygulaması, Microsoft 365 ofis araçları yazılımı ve şirketin Xbox bulut tabanlı oyun hizmeti Quest cihazları üzerinden erişilebilecek Microsoft uygulamaları arasında yer alıyor.

Mark Zuckerberg, 1.500 Dolarlık Meta VR Başlığını Tanıttı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı