BIST Şirket Haberleri

Margün Enerji’den 1 Milyar 125 Bin Liralık Yatırım Hamlesi

January 23, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Margün Enerji’den 1 Milyar 125 Bin Liralık Yatırım Hamlesi

Naturel Holding bünyesinde yer alan Margün Enerji, İzmir’de yenilenebilir enerji yatırımlarıyla bilinen Enda Enerji Holding’in 30,39%’luk hissesini 1 milyar 125 bin liraya satın aldı.

2020’de İtalya’da “Yılın Yatırımcısı” ödülünü alan Margün Enerji, özellikle Batı Avrupa ve Amerika’da yaptığı proje geliştirme ve anahtar teslim EPC yatırımlarıyla biliniyor.

Şirket, bu satın alımla beraber, toplam kurulu gücünü 308 megavata çıkardı.

Naturel Holding, borsada işlem gören Naturel Yenilenebilir Enerji (NATEN), Esenboğa Elektrik (ESEN) ve Margün Enerji (MAGEN) şirketleriyle yapacağı yatırım miktarını 1,6 milyar dolara çıkarmayı hedefliyor.

Margün Enerji'den 1 Milyar 125 Bin Liralık Yatırım Hamlesi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı