B├╝ltenler

­čĺÁ Marg├╝n Enerji, 11 Milyon Avroluk Anla┼čma ─░mzalad─▒

­čĺÁ Marg├╝n Enerji, 11 Milyon Avroluk Anla┼čma ─░mzalad─▒
Google News Icon Takip Et

Margün Enerji (MAGEN), İtalya’da yapılacak yenilenebilir enerji yatırımları kapsamında MTG Enerji ile 11 milyon avro değerinde güneş enerjisi santrali geliştirme sözleşmesi imzaladı.

İmzalanan sözleşmeyle birlikte Margün Enerji, MTG Enerji adına yatırım arazisinin belirlenmesi, projenin tasarımı, geliştirilmesi, inşaatı ve uygulamaya geçirilmesi süreçlerinde çalışmalar yürütecek. Margün Enerji’nin vereceği hizmetler anahtar teslim esasına göre yürütülecek.

KAP açıklamasında belirtildiği üzere, Ankara merkezli MTG Enerji ile imzalanan 11 milyon avroluk sözleşmenin 750 bin avroluk peşin avans tahsilatı gerçekleştirildi.

Açıklamanın devamında; proje kapsamında yıllık 1,6 milyon avroluk EBITDA elde edilmesinin beklendiği de belirtildi.

Margün Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Şenel; MTG Enerji adına 11 megavat kurulu gücünde güneş enerjisi santrali projesi geliştireceklerini belirterek, “Avrupa pazarındaki enerji sektörü dinamiklerini göz önünde bulundurduğumuzda Türk yatırımcılar için oldukça önemli fırsatlar olduğunun bilincindeyiz.” dedi.

🚶‍♂️ Bir Adım Gerisi

Margün Enerji ile London Stock Exchange Group (LSEG) iştiraki olan Refinitiv Enformasyon arasında ESG skorlama çalışması kapsamında anlaşma sağlandı. Çalışmanın sonunda Refinitiv Eikon veri portallarında yayınlanmakta olan küresel sürdürülebilirlik endeksine ve aynı zamanda Borsa İstanbul sürdürülebilirlik endeksine dahil olunması amaçlanıyor.

📖 Bu Yazıyı Hazırlarken Yararlandığımız Kaynaklar

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı