Kripto Para Haberleri

Marathon Digital’ın Bitcoin Üretim, Mayısta 50% Geriledi

June 5, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Marathon Digital’ın Bitcoin Üretim, Mayısta 50% Geriledi

Bitcoin madencisi Marathon Digital Holdings (MARA), Mayıs 2024 Bitcoin üretiminde yıllık bazda 50%’nin üzerinde düşüş kaydetti.

MARA, Mayıs 2023’teki 1.245 ve nisan ayındaki 850 adet Bitcoin’e kıyasla, mayıs ayında 616 adet Bitcoin üretti. Mayıs ayında günlük ortalama Bitcoin üretimi 19,9 olarak gerçekleşti.

CEO Fred Thiel, “Mayıs ayında, kazanılan blok sayısını artırarak nisan ayındaki yarılanma olayının etkisini hafiflettik ve bu da aydan aya yalnızca 27%’lik bir düşüşle 616 bitcoin üretimiyle sonuçlandı. Ancak 2028 yılına kadar gelirlerimizin 50%’sinin yurtdışından gelmesini hedefliyoruz ve küresel varlığımızı genişletmek için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

31 Mayıs itibariyle şirketin 17 bin 857 adet Bitcoin’i bulunuyordu. Marathon, mayıs ayı içinde 390 Bitcoin sattı.

Marathon Digital’ın Bitcoin Üretim, Mayısta 50% Geriledi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha