Kripto Para Haberleri

Marathon Digital, Martta 894 Bitcoin Üretti

April 4, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Marathon Digital, Martta 894 Bitcoin Üretti

ABD’li kripto para madencilik şirketi Marathon Digital (MARA), mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre 8% artışla 894 adet bitcoin ürettiğini açıkladı. 

Şirket ayrıca, şubat ayında ürettiği 833 adet bitcoinle karşılaştırıldığında martta aylık bazda 7% üretim artışı kaydetti. Mart ayı itibariyle Marathon Digital’ın toplam Bitcoin varlığı 17 bin 381 adet bitcoine yükselirken, bitcoin varlıklarının toplam değeri ise 1,6 milyar dolar oldu. 

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Fred Thiel, “İlk çeyrek boyunca Bitcoin üretimimiz beklenmedik ekipman arızaları, iletim hattı bakımı ve birden fazla tesiste hava koşullarına bağlı olarak beklenenden daha yüksek kesintilerden etkilendi. Garden City’deki bakım sorunlarının giderilmesinin ardından, mart ayında tesiste beklenenden daha yüksek bir kesinti yaşandı. Granbury, McCamey ve Ellendale’de, bu tesislerdeki kapasiteyi tarihsel normların altına düşüren trafo sorunları üzerinde çalışmaya devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Marathon Digital, Martta 894 Bitcoin Üretti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Marathon Digital