Kripto Para Haberleri

Marathon Digital Bitcoin Üretimi Nisan’da 21% Arttı

May 3, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Marathon Digital Bitcoin Üretimi Nisan’da 21% Arttı

ABD’li kripto para madencilik şirketi Marathon Digital (MARA), nisan ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre 21% artışla 850 adet Bitcoin ürettiğini açıkladı. Ancak şirketin Bitcoin üretimi, aylık bazda 5% düştü.

30 Nisan ayı itibariyle Marathon Digital’ın toplam Bitcoin varlığı 17 bin 631 adet bitcoine yükselirken, şirket nisan ayı boyunca toplam 600 bitcoin sattı.

Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Fred Thiel, “Ellendale tesisimizdeki kapasitenin tekrar devreye girmesi ve diğer tesislerde yapılan iyileştirmeler sayesinde, nisan ayında bitcoin üretimimizi 21% artırarak 850 bitcoin’e yükselttik. İşlem ücretleri de yarılanma civarında tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Geçen ayki yarılanma olayı tüm madenciler için bitcoin üretimini azaltacak olsa da etkiyi hafifletmek için büyüme planlarımızı hızlandırıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Marathon Digital Bitcoin Üretimi Nisan’da 21% Arttı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha