Borsa Haberleri

Manchester United Hisseleri 15%’e Yakın Geriledi

October 16, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Manchester United Hisseleri 15%’e Yakın Geriledi

Manchester United (MANU) hisseleri, ünlü futbol kulübü Manchester United için teklif veren Katarlı grubun 5 milyar sterlinin (6,1 milyar dolar) üzerindeki teklifini geri çekmesinin ardından 15%’e yakın değer kaybetti. 

Katarlıların teklifi çekmesi, İngiliz milyarder Jim Ratcliffe’in ünlü futbol kulübünün kontrolünü ele geçirmesinin önünü açabilir.

Yaklaşık bir yıldır devam eden ihale süreci, Glazer ailesinin 6 milyar sterlinlik (7,3 milyar dolar) beklentisini karşılayamayan teklifler, kulübün sahipleri arasında satılıp satılmayacağı ve hangi fiyata satılacağı konusunda yaşanan görüş ayrılıkları ve azınlık hissedarlarının dava açma korkuları nedeniyle gecikmelerle dolu geçti. 

Bloomberg geçen hafta, Ratcliffe’in Manchester United’ı satın almak için en önde gelen isim olduğunu ve İngiliz milyarderin kısa süre önce revize ettiği teklifiyle Katarlılara karşı üstünlük sağladığını belirtmişti.

Manchester United Hisseleri 15%’e Yakın Geriledi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: BNN Bloomberg