Borsa Haberleri

Madrigal Hisseleri 4 Kat Yükseldi: Karaciğer Tedavisinde Pozitif Sonuçlar

December 20, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Madrigal Hisseleri 4 Kat Yükseldi: Karaciğer Tedavisinde Pozitif Sonuçlar

Nonalkolik steatohepatit (NASH) ve karaciğer fibrozu için resmetirom ilacının geç evre sonuçlarını açıklayan Madrigal Pharmaceuticals (MDGL), pazartesi işlemlerinde 268% yükseliş kaydetti.

● MAESTRO-NASH deneyinden elde edilen NASH sonuçlarına göre, 80 mg ve 100 mg resmetirom alan hastaların 52 haftalık tedavinin ardından plasebo etkisi olan 10%’a kıyasla sırasıyla 26% ve 30% oranında NASH iyileşmesi gösterdiği tespit edildi.

● Madrigal (MDGL), karaciğer fibrozu olan non-sirotik NASH için hızlandırılmış bir onay bekleyen ilaç adayı için bir Gizlilik Sözleşmesi (NDA) düzenlemeyi planlıyor.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Şirket bugün itibarıyla NASH ilacı resmetirom için faz 3 düzeyinde dört deneye daha devam ediyor.

● Bu verilerin etkisiyle Goldman Sachs, resmetirom için başarı olasılığını 75%’ten 90%’a, fiyat hedefini ise 178 dolardan 375 dolara yükseltti (cuma günkü kapanışa göre yaklaşık 488% artış).

● NASH için faz 2 aşamasında VK2809 çalışması bulunan Viking Therapeutics (VKTX) ise haberler üzerine 74% artışla kapanış yaptı.

● Truist’in pazartesi günü “daha güçlü bir ilaç” olarak nitelendirdiği VK2809 çalışmasında faz 2 verilerinin 2023’ün birinci çeyreğinde gelmesi bekleniyor.

● BioSci Capital Partners yakın zamanda yaptığı açıklamada Madrigal (MDGL) için “AL” tavsiyesinde bulunmuştu.

Madrigal Hisseleri 4 Kat Yükseldi: Karaciğer Tedavisinde Pozitif Sonuçlar

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha