Borsa Haberleri

Macy’s, Satın Alma Teklifine Isınıyor

Mart 20, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Macy’s, Satın Alma Teklifine Isınıyor

Macy’s (M) Reuters’e yaptığı açıklamada, Arkhouse ve Brigade Capital’e defterlerini açacağını söyledi. Bu hamle, yatırım şirketlerinin ABD’li büyük mağaza işletmecisini özelleştirme amaçlı 6,6 milyar dolarlık teklifinde potansiyel bir gelişme olarak yorumlanıyor. 

Macy’s sözcüsü, Arkhouse ve Brigade’in daha önceki satın alma tekliflerini geri çeviren Macy’s’in şimdi şirketlere ticari açıdan hassas bilgi alışverişine izin veren bir gizlilik anlaşması imzaladığını söyledi.

Konuyla ilgili bilgi sahibi kişiler daha önce Reuters’a yaptıkları açıklamada, bu tür bir durum tespitine erişimin Arkhouse ve Brigade’in anlaşmayı finanse etmek için borç taahhütlerini güvence altına almasını sağlayabileceğini söylemişti. 

Şirketler şu ana kadar yatırım bankası Jefferies Financial Group (JEF) gibi firmalardan bir borç paketinin bir araya getirilebileceğine dair güven belirten mektuplar aldılar.

Arkhouse ve Brigade, kısa süre önce tekliflerini hisse başına 21 dolardan 24 dolara yükseltti ve durum tespitine tabi olarak tekliflerini daha da artırmaya açık olduklarını söylemişti.

Arkhouse ayrıca Macy’s’e karşı bir yönetim kurulu mücadelesi başlattı. 14 üyeli yönetim kuruluna seçilmek üzere dokuz aday göstererek yönetim kurulu üyelerinin çoğunluğunu değiştirmeye çalışıyor. Kaynaklardan biri, iki taraf görüşmeleri sürdürürken bile Arkhouse’un itirazını sürdürme niyetinde olduğunu söyledi.

Macy’s, gelir ve kârını düşüren tüketici harcamalarındaki yavaşlamayla boğuşurken operasyonlarını yeniden yapılandırıyor. Geçtiğimiz ay, bu yıl 100 milyon dolarlık maliyet tasarrufuna yardımcı olacak bir planın parçası olarak 2026 yılına kadar yaklaşık 150 mağazayı kapatacağını açıklamıştı.

Öte yandan dün, Macy’s’in rakibi Nordstrom’un (JWN) da anlaşma görüşmelerinde olduğu ve bu büyük mağaza operatörünün kurucu ailesinin daha önce terk edilmiş olan şirketi özelleştirme planını yeniden canlandırdığına ilişkin haberler gündeme geldi. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters