Borsa Haberleri

Macy’s Kurumsal İşgücünü 14% Azaltacak, 5 Mağaza Kapatacak

January 19, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Macy’s Kurumsal İşgücünü 14% Azaltacak, 5 Mağaza Kapatacak

Macy’s (M), kurumsal işgücünü yaklaşık 14% azaltarak 2.350 kişiyi işten çıkarmaya ve beş mağazasını kapatmaya hazırlanıyor. 

CEO Jeff Genette ve başkan Tony Spring “Son yıllarda deneyimlediğimiz güçlü ve sağlam ilerlemeye rağmen baskı altında kalmaya devam ediyoruz.” yorumunu yapıyor. Spring, şubat ayında CEO koltuğuna oturacak. 

Karar verme süreçlerini hızlandırmak için yönetim pozisyonlarının sayısını azaltmaya hazırlanan şirket ayrıca, tedarik zincirindeki otomasyonu da artıracak. 

İşten çıkarmaların yanı sıra Macy’s, beş mağazasını kapatacak ve iki mağazasını satacak. 

Pandemiden bu yana düşen satışlarla mücadele eden şirket, şimdiye kadar 28 bin kişinin işine son verdi ve 119 mağazasını kapattı. 

Macy’s Kurumsal İşgücünü 14% Azaltacak, 5 Mağaza Kapatacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha