Borsa Haberleri

Macy’s, Arkhouse’un 5,8 Milyar Dolarlık Teklifini Reddetti

January 22, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Macy’s, Arkhouse’un 5,8 Milyar Dolarlık Teklifini Reddetti

ABD’li perakendeci Macy’s (M), anlaşmanın finansmanı ve değerlemesine yönelik endişeler sebebiyle Arkhouse Management ve ortağı Brigade Capital Management’ın 5,8 milyar dolarlık satın alma teklifini reddettiğini açıkladı. 

Tıpkı diğer büyük mağaza operatörleri gibi Macy’s de daha genç ve online perakendecilerle rekabet etme konusunda zorlanıyor. Bu da Arkhouse ve Brigade’e Macy’s üzerindeki baskılarını artırma avantajı tanıyor. 

İkili, geçtiğimiz ay Macy’s’i hisse başına 21 dolardan satın almayı teklif etmişti ancak perakendeci, teklifin finansal olarak cazip olmadığını ve geniş kapsamlı erişime izin verecek kadar güvenilir olmadığını söyledi. 

Şirket ayrıca, Arkhouse ve Brigade’in sunduğu bilgilerin “teklif ettikleri işlemi finanse etme konusunda yönetim kurulunun endişelerini gideremediğini” belirtiyor. 

Macy’s, Arkhouse’un 5,8 Milyar Dolarlık Teklifini Reddetti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters