Borsa Haberleri

Macy’s, 5,8 Milyar Dolarlık Bir Satın Alma Teklifi Aldı

Aralık 11, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Macy’s, 5,8 Milyar Dolarlık Bir Satın Alma Teklifi Aldı

Arkhouse Management ve Brigade Capital Management, Macy’s’i (M) satın almak için 5,8 milyar dolarlık bir teklifte bulundu. Söz konusu gelişmenin ardından Macy’s hissesi piyasa öncesi işlemlerde 17%’ye yakın yükseldi. 

Bloomberg’ün konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre yatırımcılar, perakendeci Macy’s için hisse başına 21 dolarlık bir teklifte bulundu. Ocak ayından bu yana 16% gerileyen şirket hissesi, cuma günü 17,39 dolar seviyesinden kapanmıştı. 

Yatırımcıların yüksek faiz oranlarının harcamaları düşüreceği ve şirketlerin pandemi dönemindeki ivmeyi korumakta zorlandığı endişeleriyle, perakende şirketleri bu yıl ABD hisselerinin rallisine yetişmekte zorlandı. 

Özellikle de perakende mağazacıları, tüketicilerin çevrimiçi alışverişe daha fazla ilgi göstermesiyle daha da geride kaldı. Macy’s de bu isimlerden biri. Şirket, üçüncü çeyrekte zincir mağaza satışlarının 7% gerilediğini açıklamıştı. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Bloomberg

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti