Borsa Haberleri

Lyft ve Nielsen’dan Reklam Ortaklığı

Lyft ve Nielsen’dan Reklam Ortaklığı
Google News Icon Takip Et

Veri analiz firması şirketi Nielsen (NLSN), araç çağırma şirketi Lyft’in (LYFT) mobil uygulamasındaki reklamları ölçmek için bir anlaşma imzaladı.

Reklam performansının ölçülmesi, reklamverenlerin pazarlama kampanyalarını bilgilendirmelerine, geliştirmelerine ve etkilerini ölçmelerine yardımcı olduğu için şirketler tarafından önemseniyor.

Lyft geçen yıl ağustos ayında, daha istikrarlı bir gelir kaynağı yaratmak amacıyla uygulamasında reklam göstereceğini duyurmuştu.

Kaliforniya merkezli şirket, 2023’ün son çeyreğinde Warner Bros Discovery (WBD) ile ortaklık kurmuş ve uygulama içinde “Wonka” filmini tanıtmak için video reklamlar göstermişti.

Lyft, uygulamada reklam sunmanın yanı sıra, taksi üstü reklam ekranlarından, araç içi reklamlardan ve bisiklet paylaşım istasyonlarından da yararlanıyor. Lyft’in reklam kolu Lyft Media, daha önce Starbucks (SBUX), DoorDash (DASH) ve Citigroup (C) gibi müşterilerle çalışmıştı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters