Borsa Haberleri

Lyft Hisseleri 30%’un Üzerinde Düşüşte

February 10, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Lyft Hisseleri 30%’un Üzerinde Düşüşte

İlk çeyreği beklenenden çok daha zayıf gördüğünü açıklayan Lyft (LYFT) perşembe günü kapanış sonrası işlemlerde 30%’dan fazla düşüş kaydetti.

● İlk çeyreğe yönelik değerlendirmeler yapan Lyft (LYFT), analistlerin öngördüğü 1,1 milyar doların çok altında kalan yaklaşık 975 milyon dolar seviyesinde bir gelir bekliyor. Düzeltilmiş FVAÖK beklentisi ise 5-15 milyon dolar bandında.

● Lyft (LYFT) bir önceki yıla göre 23,7% artışla dördüncü çeyrekte 1,2 milyar dolar gelir sağladı ve 50 milyon dolar seviyesindeki tahminleri aştı. 20,36 milyon aktif kullanıcısı olan şirket, yıl bazında 11,5% artışla ortalama 57,72 dolarlık bir dönem kazancı sağladı.

Lyft Hisseleri 30%’un Üzerinde Düşüşte

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha