Borsa Haberleri

Lyft Gelirlerini Artırmak için Reklamlara Başvuruyor

Ağustos 10, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Lyft Gelirlerini Artırmak için Reklamlara Başvuruyor

Araç paylaşım platformu Lyft (LYFT), daha istikrarlı bir gelir kaynağı yaratmak amacıyla uygulamasında reklam göstermeye başlayacağını duyurdu.

Söz konusu hamlenin, operasyonları tamamen araç çağırmaya bağlı olan Lyft’e yardımcı olması bekleniyor. Karşılaştırma yapmak gerekirse, şirketin rakibi Uber Technologies (UBER), teslimatlar ve nakliye komisyonculuğunun yanı sıra daha olgun bir reklamcılık işine sahip.

Reklam hamlesinin ayrıca, CEO David Risher’in rekabetçi fiyatları koruyarak ve maliyetleri düşürerek Lyft’i toparlama planını desteklemesi de belirtiliyor. 

Sürücülerin Lyft Media’nın araç içi tabletlerinden de faydalanabileceğini belirten şirket, sürücülerin bu aygıtı talep edebileceklerini ve bunun da reklam gelirleri ve daha fazla bahşişle kazançlarını artırmasını umuyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Atom Finance