Borsa Haberleri

Lyft CEO’sundan 1,15 Milyon Dolarlık Insider Alımı

Ağustos 17, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Lyft CEO’sundan 1,15 Milyon Dolarlık Insider Alımı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na göre Lyft (LYFT) CEO’su David Risher, yaklaşık 1,5 milyon dolar değer değerinde 100 bin Lyft hissesi satın aldı. 

İyi de, insider alımı nedir? diyor olabilirsin. Bir şirketin çalışanlarının veya imtiyazlı hisse sahiplerinin (yönetim kurulu, genel kurul vb.) şirket hisseleri satın almasına “insider” alımı adı verilir. 

Şirketin maliyetlerini düşürmek, yolcu ücretlerini azaltmak ve nihayetinde pazar payını artırmak için bu yıl görevi devralan Risher, FOX Business’a yaptığı açıklamada bunun yapabileceği en iyi yatırım olduğunu söyledi.

🌟 Risher, “Bunun çok başarılı olmasını bekliyorum. Lafı bırakıp icraate geçiyorum çünkü insanların anlamasını istiyorum. Bu şirketin başarılı olduğunu görmek istiyorum.” dedi. 

CEO, yalnızca Kuzey Amerika’da faaliyet gösteren araç paylaşım şirketinin, rakibi Uber’den (UBER) pazar payını geri almaya çalışırken karşılaşacağı zorlukları çok iyi bildiğini söyledi.

🚗Şirketin bilançosuna göre, her iki uygulamayı da kullanan sürücüler arasında Lyft tercihi 2022’deki son mali çeyrekten bu yana 25% arttı. 

Bu, tüm müşterilerimizin bunu sevdiği anlamına geliyor ki bu da geleceğin gerçekten iyi bir habercisi.” diyen Risher, bu sonuçların umduğundan daha hızlı gerçekleştiğini söyledi. 

🤝 Buna rağmen eski Amazon yöneticisi, arka plandaki ekibin kritik olduğunu belirterek “Ben ancak ekibim kadar iyiyim. Ve buraya büyük umutlarla geldim.” dedi. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Fox Business