Borsa Haberleri

Lululemon’dan Güçlü Bilanço!

March 30, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Lululemon’dan Güçlü Bilanço!

Zayıf geçen 2022’nin ardından Lululemon (LULU) güçlü bir bilanço açıkladı.

Flaş Haber: Lululemon (LULU) hisseleri, güçlü bir 4. çeyrek bilançosundan sonra uçuşa geçti.

Gelişmeler: Piyasalardaki beklenti esasında Lululemon (LULU)’un aşağı yönlü bir eğilim göstereceği yönünde olsa da şirket güçlü bir bilanço açıklayarak bunun önüne geçti. Çoğu analistin 2,6 milyar dolarlık bir beklentisi varken, şirketin net kârı 2,77 milyar olarak gerçekleşti.

Mevcut Durum: Envanterini kontrol altına alan Lululemon (LULU)’un bu yıla ilişkin tahminleri de güçlenmiş oldu. Şirket, lüks ve pahalı ürünlerden 9,4 milyar dolar gelir bekliyor.

​Neden Bu Kadar Önemli? Yüksek seviyedeki stok fazlasından dolayı Lululemon (LULU) bir süredir düşük performans gösteriyordu.

Lululemon’dan Güçlü Bilanço!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Bloomberg