Borsa Haberleri

Lucid’ten Dev İşten Çıkarma Dalgası!

March 30, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Lucid’ten Dev İşten Çıkarma Dalgası!

Elektrikli araç sektöründe işlerin daha da çıkmaza girmesinin ardından 1300 çalışan işinden olacak.

Flaş Haber: Çinli elektrikli araç üreticisi Lucid (LCID), talebin zayıflaması nedeniyle 1300 çalışanın işten çıkarılacağını duyurdu. Bu rakam şirketin toplam iş gücünün 18%’ine karşılık geliyor.

​Gelişmeler: Lucid (LCID), tüm çalışanlarını elde tutabilecek kadar sipariş almıyor. Piyasalarda şirketin bu yıl 27 bin araç üretimi yapması beklense de şirket cari tahminlere göre en fazla 14 bin araç teslimatı gerçekleştirebilecek.

Mevcut Durum: Lucid (LCID) üretimdeki bu düşüşten talep zayıflığını sorumlu tutuyor. Bunun yanı sıra, elektrikli araç üretiminde kullanılan temel malzemelerde çılgın bir pahalılık söz konusu ve bu da elektrikli araç sektörünü vuran ciddi bir masraf kalemi oluşturuyor.

Neden Bu Kadar Önemli? Bu yıl elektrikli araç sektörü için çok zor bir yıl olacak ve öyle görünüyor ki yıkılan ilk domino taşı Lucid (LCID) olabilir. Artan maliyetler ve amansız rekabet 2023’ü tam bir kan gölüne dönüştürecek. Lucid (LCID)’in bu sondan kurtulması da mümkün, ancak bunun uzun süre alacağı muhakkak.

Lucid’ten Dev İşten Çıkarma Dalgası!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TechCrunch