Lucid

Lucid Neden 5% Yükseliyor?

Lucid Neden 5% Yükseliyor?
Google News Icon Takip Et

Lüks elektrikli araç üreticisi Lucid Group (LCID) haftanın ilk işlem gününe 5%’in üzerinde bir artışla başladı. Peki neden?

Şirket bugün ikinci çeyreğe ilişkin üretim ve teslimat rakamlarını açıkladı. Buna göre yılın ikinci üç ayında Lucid sırasıyla 2.110 ve 2.394 araç üretti ve teslim etti. İkinci çeyrek sonuçları, bir önceki çeyreğe kıyasla teslimatlarda 21%’lik, yıllık bazda 70,5%’lik bir büyümeye işaret ediyor.

Söz konusu açıklamanın ardından şirket hissesi piyasa öncesi işlemlerde 8%’e kadar yükseldikten sonra açılışta kazançlar hafif azaldı. 

Şirket, yılın ilk çeyreğinde 1.967 adet teslimat gerçekleştirmiş ve 1.728 araç üretmişti.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing