Borsa Haberleri

Lucid Liderliğinde Elektrikli Araç Hisseleri Düşüşte!

February 24, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Lucid Liderliğinde Elektrikli Araç Hisseleri Düşüşte!

Lucid Group (LCID), kendi sınıfındaki şirketlerin çoğu üzerinde baskı oluşturan zayıf bilanço açıklamalarının ardından perşembe günü çift haneli bir düşüş kaydetti.

● Analistlerin hayal kırıklığı olarak nitelendirdiği 10-14 bin adet arasında bir 2023 yılı üretim hedefi belirleyen Suudi destekli elektrikli araç üreticisinin hisseleri perşembe günü 12,23% düştü.

● Bank of America üretim görünümündeki zayıflığa dikkat çekti. Bankaya göre bu durum, tedarik zinciri sorunlarının hâlâ sektörün üzerine çökmüş kara bir bulut olduğunun işareti. Rakip şirket Lordstown Motors (RIDE)’ta yaşanan üretim sorunlarının (11,38%) duyurulmasıyla birlikte bu endişeler daha da arttı.

● Her iki otomobil üreticisinde yaşanan üretim sorunlarının sinyalleri, perşembe günü sektör genelinde düşüş eğilimini harekete geçirdi.

● Değer kaybeden dikkat çekici hisseler: Rivian Automotive (RIVN) (-3,65%), Canoo (GOEV) (-3,66%), Mullen Automotive (MULN) (-6,57%), Fisker (FSR) (-3,69%), LiveWire Group (LVWR) (-3,76%) ve Arrival SA (ARVL) (-2,36%).

● Bunun yanı sıra General Motors (GM)’un, tedarik sorunlarından ziyade talebin gecikmesi nedeniyle Indiana tesisinde üretime ara vereceği bildirildi. GM hisseleri, perşembe günü kapanış öncesinde kısa bir süreliğine 3,69% değer kaybetti.

Lucid Liderliğinde Elektrikli Araç Hisseleri Düşüşte!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha