Borsa Haberleri

Lucid Group’un İndirimleri, Teslimatlara Olumlu Yansıdı

Ocak 11, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Lucid Group’un İndirimleri, Teslimatlara Olumlu Yansıdı

Elektrikli araç üreticisi Lucid Group (LCID), lüks elektrikli sedan araçları için kademeli olarak açıkladığı indirimlerin talebi desteklemesiyle, dördüncü çeyrekte araç teslimatlarının yükseldiğini açıkladı. 

Kaliforniya merkezli şirketin teslimatları, 31 Aralık’ta sona eren üç aylık dönemde 1.734’e yükseldi. Bu rakam, bir önceki çeyrekte 1.457’ydi. 

Lucid, yüksek borçlanma maliyetlerinin tüketicileri büyük satın alımlardan uzak tuttuğu bir dönemde talebi canlandırmak için kasım ayında Air serisi lüks sedanlarında indirimler yapmıştı.

Şirket, dördüncü çeyrekte 2.391 araç üreterek yıllık üretimini 8.428 araca çıkardı ve bu da 8.000 ile 8.500 adetlik düşürülmüş hedefine paralel oldu.

Kasım ayında Lucid, üretim tahminini daha önceki 10.000 adedin üzerindeki projeksiyonundan düşürmüş ve “üretimini teslimatlarla ihtiyatlı bir şekilde uyumlu hale getirmesi” gerektiğini söylemişti.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti