Borsa Haberleri

Lucid Group’tan Kızışan Rekabet Karşısında Fiyat İndirimi

Lucid Group’tan Kızışan Rekabet Karşısında Fiyat İndirimi
Google News Icon Takip Et

Elektrikli araç (EV) pazarında Tesla’nın (TSLA) başlattığı fiyat indirimlerine son katılan isim Lucid Group (LCID) oldu. 

Elektrikli araç üreticisi Lucid, ABD elektrikli araç sektöründeki artan rekabet ve Tesla’nın başlattığı fiyat savaşının ortasında, Air sedanlarının fiyatlarını 12.400 dolara kadar düşürdü.

Lucid, Air Pure’un fiyatını 5.000 düşürerek 82.400 dolara, daha güçlü Touring ve Grand Touring araçlarının fiyatlarını da 12.400 indirimle sırasıyla 95.000 dolara ve 125.600 dolara indirdi. Şirket söz konusu teklifin tedarik sürdüğü sürece geçerli olacağını belirtti.

Bir yılı aşkın bir süre önce, Lucid ve diğer EV üreticileri, artan hammadde fiyatları ve COVID-19’un yol açtığı tedarik zinciri darboğazları otomotiv sektörünü sert bir şekilde vurduğu için otomobillerinin fiyatlarını yükseltmek zorunda kalmıştı.

Ancak enflasyonu frenlemek için yükselen faiz oranları ve resesyon korkusu tüketici talebini azalttığı için, bu durum pazar lideri Tesla’nın bu yıl fiyatları düşürmesine yol açmıştı.

Bu durum sektörde dalgalanmalara yol açarak, piyasaya elektrikli araç süren geleneksel otomobil üreticilerinin rekabetiyle de karşı karşıya kalan Lucid gibi para kaybeden girişimlerin pazar payı kapmasını zorlaştırdı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Atom Finance