Borsa Haberleri

Lowe’s, Yıl Sonu Tahminini Düşürdü

May 23, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Lowe’s, Yıl Sonu Tahminini Düşürdü

ABD’li perakendeci Lowe’s (LOW) birinci çeyrek bilançosunda güçlü rakamlar açıklamasına rağmen yıl sonu öngörülerini düşürdü ve buna paralel hisseler açılış öncesinde 1,51% değer kaybetti. 

Yılın ilk çeyreğinde şirketin 22,3 milyar dolarlık satışlarında hisse başına kârı 3,67 dolar ile 3,45 dolarlık analist beklentilerini aştı. 

CEO Marvin R. Ellison “rekor deflasyon ve bahar mevsimindeki olumsuz hava şartlarına rağmen” şirketin performansından memnun olduklarını belirtirken, “Ancak tüketici ürünlerindeki beklentinin altına inen talep sebebiyle yılın geri kalanı için öngörülerimizi güncelliyoruz.” dedi. 

Şirket, yılın geri kalanı için satış öngörüsünü 88 milyar dolar ile 90 milyar dolar aralığından 87 milyar dolar ile 89 milyar dolar aralığına düşürdü.

Lowe’s ayrıca seyreltilmiş hisse başına kâr beklentisini de 13,60 dolar ile 14 dolar aralığından 13,20 dolar ile 13,60 dolar aralığına çekti. Yani şirket beklentisi, 13,64 dolarlık analist beklentisinin de altına inmiş oldu. 

Lowe’s, Yıl Sonu Tahminini Düşürdü

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha