Borsa Haberleri

Logitech’in 3. Çeyrek Satışları Düştü

October 25, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Logitech’in 3. Çeyrek Satışları Düştü

 ● Logitech International salı günü çeyrek dönem satış ve kârlılık rakamlarında büyük bir düşüş olduğunu açıkladı. Bu düşüşün ardında; şirketin maruz kaldığı sert kıyaslamalar, güçlü bir dolar ve dünya genelinde ekonomilerin yavaşlamasından dolayı meydana gelen kırılgan tüketici güveni yer alıyor.

● Klavye, fare ve hoparlör üreticisi olan şirket, 30 Eylül itibarıyla sona eren üç aylık dönem satışlarında 12%’lik bir düşüş olduğunu belirterek satış rakamını 1,15 milyar olarak açıkladı. Kambiyo oranlarındaki değişkenliklerin etkisini ortadan kaldıran sabit para birimlerinde satışlar 7% oranında düştü.

Logitech ayrıca CFO’su Nate Olmstead’in şirketten ayrılacağını açıkladı. Olmstead, yerine geçecek yeni bir finans direktörü bulunana kadar şirketteki görevine devam edecek.

● İlgili dönemde, bir diğer ifadeyle Logitech’in hesap yılının ikinci çeyreğinde faaliyet geliri 26% düşerek 156 milyon dolar olarak gerçekleşti.

● COVID-19 kısıtlamaları dolayısıyla ev ofis ürünleri ve bilgisayar oyunu cihazlarına olan talep sonrasında en yüksek ikinci çeyrek satışlarını yakalayan İsviçre-Amerikan şirketinde, geçen yıldan bu yana bir yavaşlama hakim.

● O zamandan beri karantinaların çoğu kaldırılırken, bileşen ve ulaşım maliyetleri arttı ve bu da kâr marjlarını yavaş yavaş eritti.

Logitech’in 3. Çeyrek Satışları Düştü

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters