Borsa Haberleri

Lockheed Martin Beklentileri Aşan Bilançosuyla Yükseldi

Temmuz 18, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Lockheed Martin Beklentileri Aşan Bilançosuyla Yükseldi

Havacılık ve savunma şirketi Lockheed Martin (LMT), gelirlerini artırmanın yanı sıra, 158 milyar dolarlık rekor siparişleriyle yılın geri kalanı için tahminlerini yükseltti. 

Şirketin hisse başına kârı mart ayında sonra eren üç aylık dönemde geçen yılın aynı dönemine göre 5% artışla 6,63 dolara yükseldi. Analistlerin hisse başına kâr beklentisi 6,45 dolardı. 

Lockheed Martin’in bu dönemde grup gelirleri de yine 15,5 milyar dolar beklentinin üzerinde, 16,7 milyar dolar oldu. Şirket ayrıca 2023 satış tahminini 66,25 milyar dolar ile 66,75 milyar dolar aralığına, seyreltilmiş kâr tahminin de hisse başına 27 dolar ile 27,20 dolar aralığına yükseltti. 

CEO Jim Taiclet, “Yılbaşından bu yana elde ettiğimiz sonuçların gücü ve ileri teknolojilerimize yönelik devam eden talep göz önüne alındığında, 2023 yılı için satış ve hisse başına kâr beklentilerimizi yükseltiyoruz. Yeniden büyüme yoluna girme ve hissedarlarımızı, uzun vadede hisse başına güvenilir serbest nakit akışı artışı ve nakit dağıtımı ile ödüllendirme becerimize güveniyoruz.” yorumunu yaptı. 

Şirket hissesi, açılış öncesinde 1,20%’nin üzerinde yükseldi. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Street

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti