Borsa Haberleri

Lityum Şirketlerinin Parlak Geleceği: GM ve Lithium Americas Anlaşması

February 1, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Lityum Şirketlerinin Parlak Geleceği: GM ve Lithium Americas Anlaşması

Benchmark Mineral Intelligence CEO’su Simon Moores, General Motors (GM)’un lityuma erişimi güvence altına almak için Lithium Americas (LAC) şirketine 650 milyon dolarlık bir yatırım yapacağına ilişkin haberin kesinlikle öncü bir gelişme olduğunu belirtti.

● Moores’a göre otomobil üreticileri, bir lityum kaynağına sahip olmanın veya bu kaynakta hakim ortak olmanın “önümüzdeki 20 yıl boyunca elektrikli araç üretme avantajını ve garantisini elde tutmanın tek yolu” olduğunu fark etmeye başladı.

● Otomobil üreticilerinin çok daha büyük yatırımlar yapmasının gerekeceğini ifade eden Moores, bir “giga fabrika” kurmanın en az 2 yıl, bir lityum madeni finanse etmenin ve kurmanın ise 10 yıl veya daha uzun süreceğini vurguladı.

● Cowen analisti David Deckelbaum, bir otomobil OEM’inin bugüne kadar doğrudan kaynak yönlü lityuma yaptığı en büyük yatırım olan bu hamlenin Lithium Americas (LAC) açısından “son derece olumlu bir sonuç” olduğunun da altını çizdi.

Lityum Şirketlerinin Parlak Geleceği: GM ve Lithium Americas Anlaşması

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha