Borsa Yorumları

Liste: Goldman’ın Teknoloji Sektöründeki Favori Hisseleri

March 9, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Liste: Goldman’ın Teknoloji Sektöründeki Favori Hisseleri

Goldman Sachs, 4. çeyrek bilanço döneminin sona erdiği bu belirsiz ortamda yatırımcıların ilgisini çekebilecek bazı fırsatların olduğunu açıkladı. 

Şirketlerin açıkladıkları mali bilançolar; internet şirketleri açısından, ağırlıklı olarak makro ekonomik ortam ve tüketici harcamalarındaki gidişatın yanı sıra yönetim ekiplerinin uzun vadeli büyüme hedeflerini piyasadaki volatiliteye karşı nasıl dengelediklerini anlatan bir karma sonuç raporları koleksiyonu oluşturdu. 

Bu hususları göz önünde bulunduran Goldman, piyasa değerli ve “AL” notuyla tavsiye edilen hisseler arasında yılın geri kalanı için en iyi seçimin Amazon (AMZN) olduğunu vurguladı. 

Goldman’ın tavsiye ettiği diğer teknoloji hisseleri şöyle: 

  • Amazon (AMZN)
  • Take-Two Interactive (TTWO)
  • Meta Platforms (META)
  • Alphabet (GOOGL)
  • Uber (UBER)
  • Etsy (ETSY)
  • Expedia (EXPE
  • Lyft (LYFT) 
  • Match (MTCH
  • Bumble (BMBL)

Kurumun Amazon (AMZN) için 12 aylık ortalamada belirlediği 145 dolarlık fiyat hedefi, salı günkü kapanış fiyatına göre 54% yükselme potansiyeline işaret ediyor. Amazon (AMZN)’da “çok yıllık işletme gelir marjını artırma hikâyesi” gördüğünü açıkladı. Goldman; e-ticaret marjlarının iyileşmesi, uluslararası kayıpların azalması, bulut ve reklamcılık segmentlerinden “daha yüksek kâr marjı karma katkısının” gelmesiyle birlikte bu büyümeyi kaçınılmaz görüyor. 

Amazon hisseleri için detaylı yoruma buradan ulaşabilirsin.

Oyun segmentine baktığımızda Goldman’ın favorisi Take-Two Interactive (TTWO). Bilgilendirme yazısında, makro ekonomik koşulların kısa süreli bir direnç kaynağı olduğu, ancak oyun sektörünün orta ve uzun vadede sağlam bir zemine oturabileceği belirtildi. Goldman analisti Eric Sheridan, 1 yıl süren Apple (AAPL) ile ilgili gizlilik sorunlarının ardından mobil etkinlikte istikrar ışıklarının göründüğüne işaret etti. Analist ayrıca, içerik fikri mülkiyet konularının ürün lansmanlarını etkilemeye devam ettiğini ve harcama ortamı zayıflamış olsa da daha kapsamlı oyunların aralık ayında sektör üstü performans gösterdiğini kaydetti. 

Goldman, Take-Two (TTWO) için 12 aylık ortalamada 155 dolar fiyat hedefi belirledi. Bu fiyat hedefi, salı günkü kapanışına göre hissenin neredeyse 32% yükselebileceğini gösteriyor. 

Dijital reklamcılık alanına bakıldığında Goldman’ın tercihi Meta Platforms (META). “İş ivmesinin artması ve verimliliğe yoğunlaşması” nedeniyle şirketin kısa vadede daha olumlu bir risk/ödül oranı vadettiğini düşünüyor. Alphabet (GOOGL)’in yakın vadede değişken bir eğilim göstereceğini kaydeden Sheridan, şirketi yine de “yapay zeka / makine öğrenimi, artırılmış gerçeklik ve kuantum bilişim alanlarına bağlı geleceğe dönük bilgi işlem döngülerine hazırlıklı olan en iyi şirketler arasında” gösterdi. 

Liste: Goldman’ın Teknoloji Sektöründeki Favori Hisseleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC