Borsa İstanbul

Limak, 2024’te 2 Halka Arz Planlıyor

January 17, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Limak, 2024’te 2 Halka Arz Planlıyor

Limak Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, yenilenebilir enerji ve çimento alanında 2024’te 2 halka arz planladıklarını açıkladı.

Davos Zirvesi’nde açıklamalarda bulunan Özdemir, “2 halka arz planlıyoruz. Birisi çimento, diğeri de yenilenebilir enerji sektöründe. Enerjiye ihtiyacımız var ama bir yandan da sürdürülebilirlik açısından yenilenebilir enerjiye yatırım yapmamız lazım. Dolayısıyla 2024 bizim için bu açılardan yoğun geçecek. Zaten bu yenilenebilir enerjinin içinde de 140 megavatlık büyük bir güneş enerjisini devreye alacağız” dedi.

Özdemir, uluslararası alanlarda çalışmalara devam ettiklerini belirterek planladıkları halka arzlara ilişkin olarak “Bu halka arzlar çerçevesinde daha sonra birtakım satın almalar olabilir.” ifadelerini kullandı.

Özdemir ayrıca yer aldıkları ülkelerde daha çok çalışma yapacaklarını ifade ederek “Suudi Arabistan olsun, Katar olsun, Kuveyt olsun… İnşaat tarafımız güçlü bir şekilde devam ediyor. Bunun haricinde de yenilenebilir enerji bizim için önemli olacak” dedi.

Limak, 2024'te 2 Halka Arz Planlıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Ekonomim