Borsa Haberleri

Levi’s Temettü Artırdı

July 8, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Levi’s Temettü Artırdı

Levi Strauss (LEVI), analist tahminlerinin üzerinde yer alan ikinci mali çeyrek kazançlarını bildirdi. San Francisco merkezli şirket, üç aylık temettü miktarını artırdı ve hisseleri mesai sonrası işlemlerde yaklaşık 4% yükseldi. Şirketin üç aylık temettüleri hisse başına 12 sente çıktı. 29 Mayıs’ta sona eren çeyrekte Wall Street beklentilerin üzerinde performans gösteren giyim perakendecisi, Amerikalıların daha rahat kıyafetleri seçmesinden yararlandığını söyledi. Konuyla ilgili olarak şirketin CEO’su Chip Bergh, “Kot pantolonlar artık ofislerde çok daha kabul edilebilir.” dedi. İlgili çeyrekte elde edilen gelirin hem doğrudan müşteri satışlarından hem de toptan satışlarından kaynaklandığını sözlerine ekledi. 

Levi Strauss İkinci Çeyrekte Gelirini Artırmayı Başardı

Giyim perakendecisi Levi Strauss, perşembe günü üç aylık gelirlerinin Wall Street beklentilerinin üzerinde olduğunu açıkladı. Şirketin geride bıraktığımız üç ayda elde ettiği 1,47 milyar dolarlık geliri, geçen yıl bildirdiği 1,27 milyar dolarlık gelire göre 15% arttı ve analistlerin 1,43 milyar dolarlık beklentilerini geride bırakmayı başardı. Söz konusu artışta doğrudan tüketiciye yapılan satışlar ile toptan satışların büyük oranda etkili olduğu belirtildi. Ayrıca şirketin dijital gelirinin de %3 arttığını ve bu çeyrekte yapılan satışların 20%’sini oluşturduğu söylendi. Satışlar; 2021 yılına göre Amerika’da 17%, Avrupa’da 3% ve Asya’da 16% artış gösterdi. Şirketin diğer markaları olan Dockers Beyond Yoga da geçen yıla göre 56% artış yakaladı.  

Şirketin Hisseleri 4% Artışla 17,08 Dolar Seviyesine Yükseldi

Levi Strauss tarafından yapılan açıklamaların ardından şirketin hisseleri 4% artış ile 17,08 dolar seviyesini gördü. Analist beklentilerini aşan şirket, bir önceki yıldaki 64,7 milyon dolar veya hisse başına 16 sente kıyasla 49,7 milyon dolar veya hisse başına 12 sent net gelir bildirdi. Üç aylık temettüsünü hisse başına 10 sentten 12 sente çıkaran Levi’s, gelirinin bir yıl öncesine göre 11% ile 13% arasında artış göstermesini bekliyor. 

Levi's Temettü Artırdı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı