Borsa Haberleri

Lamb Weston’da 30% Artış Bekliyoruz – Goldman Sachs

Lamb Weston’da 30% Artış Bekliyoruz – Goldman Sachs
Google News Icon Takip Et

Goldman Sachs, zor geçen birkaç ayın ardından geri dönüş yapmasını beklediği patates ürünleri üreticisi Lamb Weston (LW) için oldukça umutlu.

Analist Adam Samuelson, LW’nin “NÖTR” notunu “AL” seviyesine taşıdı. Ayrıca analistin belirlediği 127 dolarlık fiyat hedefi, hissede cuma günkü kapanışa göre 30,6%’lık bir artış anlamına geliyor. 

Lamb Weston hissesi, 30 Haziran’dan bu yana 15% düşerek genel tüketici ürünleri sektörünün altında bir performans gösterdi. Bu kayıplara rağmen, hisse ocak ayından bugüne kadar yaklaşık 9% yükseldi. Goldman da son düşüşün Lamb Weston’da bir alım fırsatı yarattığına inanıyor. 

Son dönemdeki düşük performansın cazip bir giriş noktası sağladığını düşünüyoruz.” diyen Samuelson, şirketin beklentilerin üzerinde gelen güçlü dördüncü mali çeyrek ve 2024 mali yılı görünümünün “yukarı yönlü bir risk dengesi” sunduğunu da sözlerine ekledi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC