Borsa Haberleri

L3Harris, İşgücünü 5% Azaltacak

April 24, 2024 • 2 dakika okuma süresi
L3Harris, İşgücünü 5% Azaltacak

ABD’li savunma devi L3Harris Technologies (LHX) CEO’su Chris Kubasik, çalışanlara gönderdiği bir e-postada maliyet tasarrufu önleminin bir parçası olarak bu yıl işgücünü 5% azaltacağını söyledi.

Yıllık dosyalamasına göre, kesintiler şirketin geçen yılın sonu itibariyle sahip olduğu yaklaşık 50 bin çalışanın yaklaşık 2 bin 500’ünü temsil ediyor. 

Konuyla ilgili bilgi sahibi bir kişi, işten çıkarmaların eşit bir şekilde dağıtılmadığını ancak şirketin tüm fonksiyonlarındaki fazlalıkları ortadan kaldırmayı amaçladığını söyledi. Söz konusu kaynak bu kararın, L3Harris’in Aralık 2022’de 4,7 milyar dolara satın aldığı Aerojet Rocketdyne bölümüne odaklanmadığını sözlerine ekledi.

Şirket birleşmeleri genellikle işten çıkarmalara neden olur çünkü şirketler yinelendiğini düşündüğü pozisyonları ayıklar.

Bir şirket sözcüsü yaptığı açıklamada, L3Harris’in önümüzdeki üç yıl içinde LHX NeXt’in 1 milyar dolarlık maliyet tasarrufu taahhüdünü yerine getirmek için operasyonlarını düzene sokmanın bir parçası olarak işgücünü “doğru boyutlandırdığını” söyledi.

L3Harris, İşgücünü 5% Azaltacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters