Borsa Haberleri

L3Harris, Aerojet Rocketdyne Satın Alımını Tamamlamak Üzere

December 19, 2022 • 2 dakika okuma süresi
L3Harris, Aerojet Rocketdyne Satın Alımını Tamamlamak Üzere

L3Harris Technologies  (LHX), roket üreticisi Aerojet Rocketdyne (AJRD)’ı 4,7 milyar dolar karşılığında satın almaya çok yakın.

● Reuters’in cumartesi günü bazı kaynaklara dayandırarak yaptığı habere göre, L3Harris (LHX) hisse başına 58 dolar ödemeyi kabul ederek General Electric (GE)’in verdiği teklifin üzerine çıktı. Anlaşmanın pazartesi günü duyurulması bekleniyor. Anlaşma, Aerojet (AJRD)’in cuma günkü kapanış fiyatından 5,7% daha yüksek bir teklif içeriyor. Dealreporter’ın 23 Ağustos günü stratejik alıcılarla ilk görüşmelerinde verilen tekliflere göre 36%’lık bir prim söz konusu.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Bu ayın başlarında yapılan bir Dealreporter haberinde, savunma yüklenicisi L3Harris (LHX)’in, Aerojet (AJRD) için ayrıntılı durum değerlendirmesi yapan muhtemel istekliler arasında olduğu aktarılmıştı. Aerojet (AJRD), NASA’nın insanları aya taşıyacak Uzay Fırlatma Sistemi gibi roketlerin motorlarını yapıyor.

● Reuters’ın geçen ay yaptığı habere göre, istekliler arasında General Electric (GE), Veritas Capital ve Textron (TXT)’un da bulunduğu bildirilmişti.

● Aerojet (AJRD)’in muhtemel satışı öncesinde, Lockheed Martin (LMT)’in Aerojet (AJRD)’i 4,4 milyar dolara satın alma işleminin anti-tröst endişeleri nedeniyle bloke edilmesi için ocak ayının sonlarında Federal Ticaret Komisyonu (FTC) tarafından dava açılmıştı. Lockheed bu gelişmeler üzerine şubat ayında anlaşmayı bozmuştu.

L3Harris, Aerojet Rocketdyne Satın Alımını Tamamlamak Üzere

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha